FLUX-OFF
  • Skutecznie usuwa topnik kalafonii i inne pozostałości lutownicze.
  • Służy do delikatnego i intensywnego czyszczenia płytek obwodów drukowanych i podzespołów elektronicznych.
  • Z łatwością usuwa najtwardsze osady topnika, olejów lutowniczych i innych zanieczyszczeń, takich jak tłuszcz, brud i masy formierskie.

 

Materiały do pobrania: Ikona PDFUlotka EN  Ikona PDFUlotka PL

  • Produkt

ECS FLUX-Off Art. Nr. 705.400.000
Sprej w aerozolu
Zawartość: 400 ml
12 puszek w pudełku

Zgodnie z międzynarodowymi przepisami produkt ten jest niebezpiecznym towarem (ograniczona ilość).

  • Opis produktu

FLUX-OFF to łagodny, ale skuteczny środek czyszczący, który łatwo usuwa najtwardsze osady topnika, olejów lutowniczych i innych zanieczyszczeń takich jak tłuszcz, brud i masy formierskie. FLUX-OFF jest bezbarwny i nie pozostawia resztek. Służy do delikatnego lecz intensywnego czyszczenia płytek drukowanych, podzespołów elektronicznych i wszystkich innych elementów elektronicznych, odpowiednich do odtłuszczania części i wyposażenia. Nie niszczy żadnego powszechnie używanego materiału. Należy jednak unikać używania go na PCV i polistyrenie.

  • Zastosowanie

FLUX-OFF jest zalecany do delikatnego, ale intensywnego czyszczenia płytek obwodów drukowanych, podzespołów elektronicznych i wszystkich innych części elektronicznych. Nadaje się również do odtłuszczanie instalacji i urządzeń. W celu usunięcia pozostałości lutowniczych i formierskich należy na nie dokładnie natryskiwać FLUX-OFF. Do tego celu wykorzystać trzeba dołączoną rurę przedłużającą. Należy umożliwić rozpuszczalnikom działać przez pewien czas. Aby zabezpieczyć płytki drukowane po procesie czyszczenia, polecić można użycie PLASTIC i URETHANE.

  • UWAGA

Urządzenia elektroniczne należy wyłączać podczas czyszczenia. Należy przy tym uwzględniać zalecenia producenta urządzeń zawarte w instrukcji czyszczenia. Dalsze informacje dotyczące FLUX-OFF można znaleźć w najnowszej karcie MSDS.

  • Dane techniczne

Wygląd: Przejrzysty, bezbarwny
Zapach: Łagodny
Gęstość w 25 ° C: 0,84 g / cm3
Zgodność materiałowa: bardzo dobra
Parowanie: średnie
Kompatybilność materiałowa: PE, PP dobry; PC ograniczony; PS, PCV niezgodne
Napięcie powierzchniowe: 22 mN / m

  • Przechowywanie / trwałość

Okres przechowywania wynosi 2 lata, w prawidłowych warunkach.